במשרדינו מכתבי תודה רבים. להלן כמה לעיונכם:
******
שמי אילנה, וברצוני לשתף את הקוראים בבעיות בריאות מהן סבלתי בעבר, ואיך נפתרו בע"ה בשיטה מאד מיוחדת. כבר מילדות סבלתי מכאבי גרון ואנגינות חוזרות ונשנות. קיבלתי המון אנטיביוטיקה. כשבגרתי נוספו בעיות הורמונליות וקיבלתי תרופות נוספות. כשנישאתי, כל המצב והטיפולים הנלווים אליו, מנעו מאיתנו להיות הורים, ורק לאחר כמה שנים צלח הדבר בידנו. לאחר הולדת הבן השני, סבלתי מכאבי ראש, חולשה, השמנה, ואובחנה בעיה בבלוטת התריס. קיבלתי מהרופא כדורי אלתרוקסין (לשיפור בלוטת התריס), אך הם לא עזרו ב- 100% . עד שבס"ד, התגלגל לידי ספר בשם "אכול נכון לפי סוג הדם שלך". אני בעלת סוג דם O, ולתדהמתי ראיתי שכל הבעיות מהן סבלתי, אופייניות לאנשים עם סוג דם זה. שיניתי את התזונה לפי ההמלצות שהופיעו בספר. למשל: ויתרתי על מוצרי חלב שהייתי אוכלת קודם באופן יומיומי מבלי לדעת כמה הם מזיקים לי. אז יצרתי קשר עם העורכת המדעית של הספר, נטורופתית בשם דבורי גתי- יוסף מרמת גן, שהבנתי שהיא מובילה את השיטה בישראל. היא סייעה לי ביישום התוכנית, ענתה על שאלותי ותמכה בי לאורך הדרך. חששתי שיהיה לי קשה לשנות הרגלי תזונה, אך הופתעתי לטובה מהקלות היחסית של שיטה זו- בסך הכל החלפתי סוג מזון אחד שמזיק לי בסוג מזון אחר שמועיל לי- וראה זה פלא: ב"ה היום אני מרגישה הרבה יותר טוב. כמעט ולא זקוקה לתרופות. יש לי יותר אנרגיה. ירדתי במשקל. אני משתדלת להפיץ את המידע בקרב מכרי לזיכוי הרבים. ראיתי שבמדור זה אנשים פונים עם בעיות רפואיות שונות וראיתי לנכון לספר על שיטה מיוחדת זו.

הנטורופתית הסבירה לי שסוג הדם הוא ממש מפתח לבריאות- הוא מגלה לנו על מערכות העיכול, הדם, החיסון, ההורמונלית , העצבים וחילוף החומרים של האדם. כשאנחנו יודעים בדיוק איזה מזון פועל לריפויינו, ואיזה מזון פועל כרעל בגופנו, אפשר להשיג איזון במגוון בעיות: הפרעות עיכול, משקל עודף, עייפות, אלרגיות, סוכרת, שומני דם, בעיות קרישת דם, כאבי ראש, דלקות חוזרות, חולשה חיסונית ואף עזרה במחלה הידועה. 
*****
את המודעות לתזונה בריאה ולדרך השפעתה על הגוף שלנו, פיתחתי כבר בתחילת שנות ה-20 שלי. אז זה היה, כדי לפתור את בעיית האקנה שסבלתי ממנה. בהמשך חיי התעוררו, כמובן, צרכים נוספים כמו: שמירה על משקל תקין, שמירה על נעורי הגוף ובעיקר תחושת ה-well being, אחריה חיפשתי כל חיי.

ניסיתי את שיטת "רזה לתמיד", מקרוביוטיקה, טבעונות, צמחונות בכל מיני וריאציות ומה לא.

בתחילת שנות ה-40 שלי ההיסטריה כבר הלכה וגברה, והחיפושים אחר תזונה שתיטיב איתי ועם גופי, הלכו ונעשו נואשים יותר ויותר. שפע הספרות והמידע בנושא רק בילבל אותי יותר ויותר.

בסופו של דבר הגעתי בגיל 47 עם 12 קילו עודפים, אל הקליניקה של דבורי גתי-יוסף. לגמרי נואשת ולגמרי משוכנעת, כי לעולם לא אוכל לחזור להיות קלילה ודקיקה, כפי שפעם הייתי.

האמת, בהתחלה התקשיתי להאמין שיש ממש בשיטה של "אכול לפי סוג הדם". קראתי בעבר את הספר והייתי משוכנעת, כי מדובר בגימיק שיווקי. אבל חברה שהכירה את דבורי, שיכנעה אותי כי מדובר בנטורופתית  שונה לגמרי ממה שהכרתי עד כה.

כבר מהפגישה הראשונה עם דבורי, התרשמתי עמוקות מהידע הרחב, מהגישה ההוליסטית המתבוננת בכל המכלול של האדם, ובעיקר מיכולת ההתאמה המדוייקת שלה לכל גוף לפי עקרונות הקינסיולוגיה. מתברר, כי גם בתוך כל סוג דם יש טיפוסי גוף שונים וכדי שהשיטה תתאים לך כמו כפפה, צריך התאמה אישית ומדוייקת יותר מקריאה של ספר.

בשבוע הראשון, חשתי מיד בשינוי דרמטי בתחושה הכללית. הנפיחות שהייתה בגוף, החלה סוף סוף לפוג. בתוך חצי שנה השלתי מגופי את כל הקילוגרמים העודפים והתחלתי להרגיש כמו חדשה. כל זה, בלי להרגיש רעבה, מקופחת או מוגבלת מדי. מה שנפלא בתזונה הזו, שהיא באמת מעשית לחיים וניתן לאמץ אותה בקלות כאורח חיים. היא לא מגבילה אותך ולא גורמת לך להתנזר. אפשר להמשיך ליהנות ממנעמי החיים ולהראות טוב יותר מאי-פעם. פתאום הלבן בעיניים נהיה יותר לבן, עור הפנים נעשה צח וכולם לא מפסיקים לשאול אותי מה סוד המראה הצעיר שלי, והאם ניתחתי את  או הזרקתי משהו לפניי?

לך תסביר כי מדובר בפלאי התזונה הבריאה, שכשהיא באמת נפלאה היא באמת מחוללת נפלאות.
א.ט, בת 48, אם ל-2, תל-אביב.  
******
לכבוד: הגב' דבורי גתי יוסף
השלום והברכה

                                                                           

לפני כשבועיים התודעתי לספר "אכול נכון", המדריך לתזונה נכונה לפי סוג הדם. השיטה המובאת בו נראתה לי מאוד הגיונית, וכשהתחלתי לעבוד לפיה, הרגשתי גם כמה היא אמיתית.

 קיבלתי הסברים מרתקים הכתובים בשפה ברורה ועממית, על המכונה הפלאית ששמה גוף האדם, וגם ידע נרחב כיצד לתכנת אותה בצורה נכונה כדי לא לגרום בה לחריקות.

 הופתעתי לטובה מהשינוי המיידי שחל בהרגשתי כאשר סימפטומים מציקים שליוו אותי במשך שנים רבות התנדפו כלא היו. ביניהם: אלרגיות למוצרי מזון שונים ולתנאים סביבתיים, ליחה מטרידה, גזים בלתי נסבלים, כמיהה מוגזמת למתוק, כבדות ועוד כהנה וכהנה מיחושים לא נעימים.

בהתלהבותי "הדבקתי" עוד מספר חברות שניסו אף הן וראו כי טוב.

בהשתתפותך בהפצת ספר זה, זכית להיות שליחה טובה לסייע לאנשים רבים להיות בריאים יותר בדרך הטבעית ביותר.
                                                                                             בברכה
                                                                                        פנינה מייטס – י-ם